- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Externe
- Sănătate
- Sport
- Life-Inedit
- Meteo
- Healthcare Trends
- Economia digitală
- Angajat în România
- Ieși pe plus
- Video
Arbitrii primelor 16 partide de la Cupa Mondială
Arbitrii primelor 16 meciuri din faza grupelor de la turneul finale al Cupei Mondiale, ce începe, vineri, 11 iunie, în Africa de Sud:
Arbitrii primelor 16 partide de la Cupa Mondială (Imagine: Mediafax Foto/AFP)
Grupa A
Vineri, 11 iunie
Meciul 1: Africa de Sud - Mexic (meciul de deschidere al competiţiei, Johannesburg/Soccer City, ora locală 16.00);
Abitru: Rashan Irmatov (Uzbekistan)
Meciul 2: Uruguay - Franţa (Cape Town, ora locală 20.30).
Arbitru: Yuichi Nishimura (Japonia)
Grupa B
Sâmbătă, 12 iunie
ULTIMELE ȘTIRI
-
Elicopterul care îl transporta pe președintele iranian Raisi ar fi fost implicat într-un accident. Elicopterul ar fi aterizat forțat în nord-vestul țării / Starea lui Raisi este încă necunoscută
-
Economia României frânează neaşteptat în primul trimestru din 2024. Evoluţia pune sub semnul întrebării prognozele economiştilor de creştere economică de 3% sau de peste 3% în 2024
-
Războiul din Ucraina, ziua 816. Zelenski: „Partenerii noştri se tem că Rusia va pierde acest război” / Ucraina acuză şeful FSB-ului rus şi oficialii de top pentru violenţele din timpul EuroMaidanului
-
Decizia finală privind extrădarea lui Julian Assange în SUA ar putea fi luată luni
Meciul 3: Argentina - Nigeria ((Johannesburg/Ellis-Park, ora 16.00);
Arbitru: Wolfgang Stark (Germania)
Meciul 4: Coreea de Sud - Grecia (Port Elizabeth, ora 13. 30).
Arbitru: Michael Hester (Noua Zeelandă)
Grupa C
Sâmbătă, 12 iunie
Meciul 5: Anglia - SUA (Rustenburg, ora 20.30).
Arbitru: Carlos Simon (Brazilia)
Duminică, 13 iunie
Meciul 6: Algeria - Slovenia (Polokwane, ora 13.30).
Arbitru: Pablo Pozo (Chile)
Grupa D
Duminică, 13 iunie
Meciul 7: Germania - Australia (Durban, ora 20.30)
Arbitru: Marco Rodriguez (Mexic)
Meciul 8: Serbia - Ghana (Pretoria, ora 16.00);
Arbitru: Hector Baldassi (Argentina)
Grupa E
Luni, 14 iunie
Meciul 9: Olanda - Danemarca (Johannesburg/Soccer City, ora 13.30);
Arbitru: Stéphane Lannoy (Franţa)
Meciul 10: Japonia - Camerun (Bloemfontein, ora 16.00).
Arbitru: Olegario Benquerenca (Portugalia)
Grupa F
Luni, 14 iunie
Meciul 11: Italia - Paraguay (Cape Town, ora 20.30)
Arbitru: Benito Archundia (Mexic)
Marţi, 15 iunie
Meciul 12: Noua Zeelandă - Slovacia (Rustenburg, ora 13.30)
Arbitru: Jerome Damon (Africa de Sud)
Grupa G
Marţi, 15 iunie:
Meciul 13: Coasta de Fildeş - Portugalia (Port Elizabeth, ora 16.00);
Arbitru: Jorge Larrionda (Uruguay)
Meciul 14: Brazilia - Coreea de Nord (Johannesburg/Ellis-Park, ora 20.30).
Arbitru: Viktor Kassai (Ungaria)
Grupa H
Miercuri, 16 iunie
Meciul 15: Honduras - Chile (Nelspruit, ora 13.30);
Arbitru: Eddy Maillet (Insulele Seychelles)
Meciul 16: Spania - Elveţia (Durban, ora 16.00)
Arbitru: Howard Webb (Anglia).
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
PROSPORT.RO
GANDUL.RO