- Home
- Cultură-Media
- BUCUREŞTI, (27.10.2013, 17:23)
- Gabi Andrei
- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Externe
- Sănătate
- Sport
- Life-Inedit
- Meteo
- Healthcare Trends
- Economia digitală
- Angajat în România
- Ieși pe plus
- Video
Programul teatrelor bucureştene în perioada 28 octombrie - 3 noiembrie
Programul principalelor instituţii de teatru din Bucureşti în perioada 28 octombrie - 3 noiembrie:
201 afișări
Programul teatrelor bucureştene în perioada 28 octombrie - 3 noiembrie (Imagine: Răzvan Chiriţă/Mediafax Foto)
Teatrul Naţional Bucureşti, Sala Studio: luni, ora 18:00 - "Avarul" de B.P. Moliere; marţi, ora 21:00 - "Solidaritate" de Gianina Cărbunariu; miercuri, ora 19:00 - "Solidaritate" de Gianina Cărbunariu; vineri, ora 19:30 - "Revizorul"; sâmbătă, ora 20:00 - "Molto, gran' impressione" de Romulus Vulpescu; duminică, ora 19:30 - "Idolul şi Ion Anapoda" de G.M. Zamfirescu.
Sala Media: luni, ora 21:30 - "Năpasta" de Ion Luca Caragiale; marţi, ora 21:30 - "Năpasta" de Ion Luca Caragiale; sâmbătă, ora 19:00 - "Respiraţia poeziei" de Ion Caramitru.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Adrian Sârbu: Democrația e ca aerul, îl poți respira dacă-l ții curat. Monopolul partidelor a pus stăpânire pe România
-
Florin Piersic, transferat de la Cluj-Napoca în Capitală. Actorul este la Matei Balş
-
Iohannis, despre sistemele Patriot: Vedem ce putem oferi şi ce putem primi în schimb
-
Comisia Europeană anunţă intrarea în vigoare a Legii europene privind libertatea mass-mediei
Sala Pictura: miercuri, ora 19:30 - "Micul infern" de Mircea Ştefănescu; joi, ora 19:30 - "Micul infern" de Mircea Ştefănescu; duminică, ora 17:00 şi ora 21:00 - "Beznă de mină" de Csaba Szekely.
Sala Mică: joi, ora 20:00 - "Încă-i bine!" de Rodica Popescu Bitănescu; sâmbătă, ora 19:30 - "Doi x Doi"; duminică, ora 20:00 - "Fata din curcubeu" de Lia Bugnar.
Teatrul Nottara, Sala "Horia Lovinescu": joi, ora 19:00 - "Vacanţă în Guadelupa" de de Pierre Sauvil şi Éric Assous, regia Diana Lupescu; vineri, ora 19:00 - "Mobilă şi durere" de Teodor Mazilu.
Sala "George Constantin": miercuri, ora 19:30 - "Comedie de modă veche" de Alexei Arbuzov.
Teatrul Odeon, Sala Majestic: luni, ora 18:00 - "Când ploaia se va opri"; marţi, ora 19:00 - "Ascensiunea lui Arturo Ui poate fi oprită"; miercuri, ora 17:30 - "O scrisoare pierdută"; ora 21:00 - "O scrisoare pierdută"; joi, ora 18:00 - "Vremuri de pace"; ora 21:00 - "Vremuri de pace"; sâmbătă, ora 21:30 - "Adam şi Eva"; duminică, ora 20:30 - "Adam şi Eva".
Sala Studio: marţi, ora 21:30 - "Muzica Teatrului next generation"; sâmbătă, ora 19:30 - "Blifat"; duminică, ora 19:30 - "Linişte! Sărut. Acţiune!".
Teatrul Bulandra, Sala "Toma Caragiu": marţi, ora 17:00 şi ora 21:00 - "Leonida Gem Session"; miercuri, ora 18:00 - "Crimă şi pedeapsă"; joi, ora 18:00 şi ora 21:30 - "Domnul Swedenborg vrea să viseze"; duminică, ora 18:30 - "Ivanov".
Sala "Liviu Ciulei": joi, ora 20:30 - "Şcoala nevestelor" de Moliere; vineri, ora 18:00 - "Şcoala nevestelor" de Moliere; sâmbătă, ora 19:00 - "Artă" de Yasmina Reza; duminică, ora 21: 00 - "Contra progresului" de Esteve Soler.
Teatrul de Comedie, Sala "Radu Beligan": miercuri, ora 19:00 - "Revizorul"; sâmbătă, ora 19:00 - "Zăpezile de altădată"; duminică, ora 19:00 - "Stăpânii rulotei".
Teatrul Metropolis: luni, ora 19:00 - "Bădăranii" de Carlo Goldoni; joi, ora 19:00 - "Pijamale" de Mawby Green şi Ed Feilbert; sâmbătă, ora 18:00 - "Spitalul comunal" de Hristo Boicev; duminică, ora 15:00 - "Gaiţele" de Alexandru Kiriţescu.
Teatrul Foarte Mic: marţi, ora 19:00 - "Somnoroasa aventură" de Teodor Mazilu; vineri, ora 19:00 - "Interpretul" de Tristan Bernard; duminică, ora 19:00 - "O viaţă în teatru" de David Mamet.
Teatrul Mic: luni, ora 18:00 - "A douăsprezecea noapte"; joi, ora 19:00 - "Mutter Courage"; vineri, ora 19:00 - "Visul unei nopţi de vară"; sâmbătă, ora 19:00 - "Sex on the bici"; duminică, ora 19:00 - "Spionul balcanic".
Teatrul Masca: vineri, ora 19:00 - "Gemenii"; sâmbătă, ora 19:00 - "Slugă la doi stăpâni"; duminică, ora 11:00 - "Canarul albastru"; duminică, ora 19:00 - "Parcul".
Teatrul Evreiesc de Stat: sâmbătă, ora 19:00 - "Exil în pământul uitării"; duminică, ora 19:00 - "Blazonul" de Shalom Ash.
Un Teatru: miercuri, ora 21:30 - "Un tramvai numit dorinţă" de Tennessee Williams, regia Andrei şi Andreea Grosu; vineri, ora 22:00 - "Un tramvai numit dorinţă" de Tennessee Williams, regia Andrei şi Andreea Grosu; sâmbătă, ora 19:00 - "Cel mai frumos roman din lume" de Larry Tremblay, regia Alexandra Penciuc; duminică, ora 19:00 - "RETOX - România este ţară occidental xeroxată" de Eugen Jebeleanu.
Teatrul În Culise: marţi, ora 20:00 - "Trei piese scurte fără sex", regia Cristian Bajora; miercuri, ora 20:00 - "Spectatorul condamnat la moarte" de Matei Vişniec, regia Cristian Bajora; joi, ora 20:00 - "Common Lives" de Theo Herghelegiu, regia Cristian Bajora.
Godot Cafe-Teatru: marţi, ora 20:00 - "Te iubesc! Te iubesc?" după Dumitru Solomon, regia Chris Simion; miercuri, ora 21:00 - "Hai Iu Iu Nu Hey You You", remix-uri Maria Tănase, regia Radu Afrim; joi, ora 19:00 - "Hai Iu Iu Nu Hey You You", remix-uri Maria Tănase, regia Radu Afrim; ora 22:00 - "Masculin/Feminin" de Lia Bugnar, regia Lia Bugnar; vineri, ora 19:00 - Liga improvizatorilor; ora 22:00 - "Cupluri" după David Lindsay-Abaire, regia Vlad Zamfirescu; sâmbătă, ora 19:00 - "Shot sau comedia relaţiilor", regia Andreea Bibiri; duminică, ora 19.00 - "Neo" de Sever Bârzan, regia Sever Bârzan.
Teatrul Ţăndărică: luni, ora 10:00 - "Croitoraşul cel viteaz"; marţi, ora 10:00 - "Frumoasa din pădurea adormită"; miercuri, ora 10:00 - "Motanul încălţat"; joi, ora 10:00 - "Fata babei şi fata moşneagului".
Teatrul Excelsior: marţi, ora 10:00 - "Zâna Zorilor"; miercuri, ora 10:00 - "Hainele cele noi ale prinţului"; joi, ora 10:00 - "Nemaipomenitele aventuri ale lui Nils"; vineri, ora 10:00 - "Măria sa... măgarul!"; sâmbătă, ora 19:00 - "Contrabasul".
Teatrul "Ion Creangă", Sala Rapsodia: marţi, ora 10:00 - "Harap Alb"; miercuri, ora 10:00 - "D-l Goe, Vizită, Pedagog de şcoală nouă - Mofturi"; ora 18:00 - "În parc"; joi, ora 10:00 - "Renart Vulpoiul"; vineri, ora 10:00 - "Pinocchio"; vineri, ora 17:00 - "Miraj într-un OU"; duminică, ora 11:00 - "Războiul bucatelor".
ARCUB: joi, ora 19:00 - "Comedie pe întuneric".
Teatrul ACT: marţi, ora 19:00 - "Dumnezeul de a doua zi" de Mimi Brănescu, regia Claudiu Goga; miercuri, ora 21:30 - "Iluzii" de Ivan Vîrîpaev, regia Cristi Juncu; joi, ora 19:00 - "Orfanii" de Dennis Kelly, regia Elena Morar; vineri, ora 19:00 - "Fidelitate" de Chazz Palminteri, regia Dragoş Campan.
Citește pe alephnews.ro: Actrița porno, Stormy Daniels, susține că a „leșinat” înainte de a face sex cu Trump. Cum merge procesul fostului președinte SUA?
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Ţara din Europa care se pregăteşte pentru un război la scară largă cu Rusia. ”Am testat deja economia de război, trebuie să fim pregătiţi pentru o criză pe termen lung”
Dacă aţi avea de ales între a munci mai puţin şi a câştiga mai puţin sau a munci mai mult şi a câştiga mai mult, ce aţi alege? (Nu, să munceşti mai puţin şi să câştigi mai mult nu este o soluţie)
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
FOTO. Serena Williams și Maria Sharapova, rivalele Simonei Halep, apariții fenomenale la MET Gala! Imagini wow și cu alte vedete
PROSPORT.RO
BREAKING | Primele imagini cu Florin Piersic transportat la Institutul Matei Balș din Capitală, cu un avion SMURD
CANCAN.RO
Actorul celebru care riscă să rămână pe DRUMURI. Serialul său a fost anulat! „Oare sunt asigurat...?”
GANDUL.RO
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe